Ota yhteyttä

Käynti- ja postiosoite (Huom! Ei laskutusosoite): 
Kuntec Oy
Rieskalähteentie 78, 20300 TURKU

02 262 4660

kuntec@kuntec.fi

Sähköpostiosoitteet

Infrarakentaminen

Petri Häkkinen
Tuotantojohtaja
petri.hakkinen@kuntec.fi

Ylläpito

Simo Saarinen
Palvelupäällikkö
simo.saarinen@kuntec.fi

Viherpalvelut

Simo Saarinen
Palvelupäällikkö
simo.saarinen@kuntec.fi

 

Korjaamo 

Marko Tarkka
marko.tarkka@kuntec.fi

Ostoreskontra

Minna Hakonen
Taloussihteeri
minna.hakonen@kuntec.fi 

Maarit Saari
Taloussihteeri 
maarit.saari@kuntec.fi

Osto- ja hankinta

Ari Ali-Keskikylä
Hankintapäällikkö 
ari.ali-keskikyla@kuntec.fi 

Marjo Jauhiainen
Ostopäällikkö
marjo.jauhiainen@kuntec.fi

Toimipisteet

Rieskalähteentie 78

Toimisto, rakentamis-, korjaamo- ja viherylläpitopalvelut sekä osa katuylläpitopalveluja

Toimisto avoinna:
ma–pe klo 8–15.45

Lippujen vuokraus

ma-pe 9 -15.00 

Liikennemerkkien vuokraus ja palautus
ma-to 7- 15.00
pe 7- 13.30

Kaurakatu 41

Liikennemerkkien valmistus ja osa katuylläpitopalveluja

Laskutustiedot

Kuntec Oy käyttää sähköistä ostolaskujen kierrätysjärjestelmää. Laskuilla tulee olla vaatimusten mukaiset tiedot, jotta välitys toimii automaattisesti. Ensisijaisesti laskut tulee toimittaa verkkolaskuina.

Huomioittehan, että laskun viitetietokentässä on aina mainittava tilaajan nimi.

Käänteinen ALV

Vahvistamme, että Kuntec Oy (Y-tunnus 2434427-0) on arvonlisäverolain 8c §:ssä tarkoittama ostaja, jolle tapahtuvaan arvonlisäverolain 31 §:n 3 momentin 1 kohdassa tarkoitettujen rakentamispalvelujen myyntiin sovelletaan käännettyä arvonlisäverovelvollisuutta. Käännetyn verovelvollisuuden perusteella meille osoitettavien rakentamispalveluja koskevien laskujen ei tule sisältää arvonlisäveroa.

Verkkolaskutus

Kuntec Oy:n verkkolaskutusosoite:

Kuntec Oy
00372434427001100
Verkkolaskuoperaattori: CGI
Välittäjätunnus: 003703575029

Paperiset laskut

Kuntec Oy
00372434427001100
PL 5000
02066 DOCUSCAN

Yritystiedot
Kuntec Oy
Y-tunnus 2434427-0, ALV rek.
Kotipaikka Turku

Muu tiedustelu









 

Rieskalähteentie 78, 
20300 Turku 

Vaihde 
02 262 4660

Toimisto 
kuntec@kuntec.fi

Olemme turkulainen infra-alan palveluyritys, joka tarjoaa viherpalveluita, rakentamis- ja ylläpitopalveluita sekä korjaamopalveluita yrityksille, kotitalouksille, taloyhtiöille, kiinteistönhuoltoyhtiöille, seuroille ja järjestöille.

Sivukartta